תזונה ירודה הורגת אנשים בכל מדינות העולם

מחסור בחומרים מזינים, משקל עודף, עודף פחמימות ושומנים… אף לא מדינה אחת לא משיגה את מטרות ארגון הבריאות העולמי במאבק מול תזונה לקויה, אשר הפכה לאחד מגורמי הסיכון העיקריים למוות.

בעיות בריאותיות הקשורות לאכילה, כגון: תת תזונה כרונית, איחור בגדילה, רזון יתר, עודף משקל או השמנת יתר, נמצאות, במידה כזאת או אחרת, בכל מדינה בעולם. תופעת התת תזונה משפיעה הן על עשירים והן על עניים, הן על גברים והן על נשים בכל הגילאים.

תזונה לקויה מהווה אחד מגורמי הסיכון למוות ולמחלות, אף יותר מאשר זיהום אוויר או עישון, מציינת החוקרת ג׳סיקה פנזו מאוניברסיטת ג׳ון הופקינס, מחברת הדוח על תזונה ברחבי העולם של שנת 2018. מחקר מקיף זה מתפרסם מדי שנה מאז שנת 2014, והוא מכיל את כל הנתונים הסטטיסטיים הידועים על תת תזונה בכל מדינה. זאת במטרה למשוך את תשומת הלב של פוליטיקאים ציבוריים ולשמש קול קורא לעשייה בנושא.

על אף המאמץ, ככל הנראה רוב המדינות לא ישיגו את מטרות ארגון הבריאות העולמי לשנת 2025 בנושא שיפור תזונת אמהות, פעוטות וילדים קטנים. אף לא מדינה אחת לא נמצאת על הדרך הנכונה למאבק בהשמנת יתר ובאנמיה בקרב מבוגרים. כיום, האוכלוסייה הגדולה ביותר שסובלת מכל סוגי התזונה הלקויה הינה ילדים עד גיל 5. כ- 150 מיליון מהם מראים פיגור בהתפתחות (מספרם הולך ופוחת, למעט במדינות אפריקה), כ- 50 מיליון ילדים נחשבים ככחושים וכ-38 מיליון ילדים סובלים מעודף משקל, נכתב בדוח.

במקביל, בקרב מבוגרים, עודף משקל והשמנה הגיעו לרמת שיא אשר מתקרבת ל- 40%. עוד נמצא כי זה פוגע בנשים יותר מאשר בגברים. לדברי מומחים, הרגלי אכילה לקויים שכיחים בכל רחבי העולם. ללא קשר לרמת העושר, ילדים בגיל הרך, בני נוער ומבוגרים צורכים יותר מדי מזונות מעובדים מזוקקים ומעובדים ומשקאות ממותקים. כמו כן הם לא צורכים מזונות בריאים כמו פירות, ירקות, קטניות ודגנים מלאים. החוקרים מציינים כי ישנן דרכים להשפיע על המצב הקיים ולשנות אותו, בדוגמת העלאת מיסים על שתייה מתוקה והתחלת מדיניות של שיפור המרכיבים במוצרי מזון. במאבק זה, הם אומרים, כי חשוב לשים דגש גדול על בני נוער, מאחר ובטווח גילאים זה הדרישה לחומרים מזינים עולה משמעותית.

 

Ref:

https://globalnutritionreport.org/reports/global-nutrition-report-2018/executive-summary/

Global Nutrition Report 2018

 

https://www.who.int/nutrition/global-target-2025/en/

World health organization; Global targets 2025

  • נכתב ע"י ד"ר אלכס אייזיקוביץ פרופ