צריכה מוגברת של סוכר בילדות – התמכרות לאלכוהול בנעורים

ילדים, אשר צורכים כמות גדולה של סוכר ושומנים, נמצאים בסיכון גדול יותר לפתח התמכרות לאלכוהול בגיל הנעורים שלהם.

צוות של חוקרים אירופאים, במסגרת של פרויקט ארוך טווח IDEFICS, החליטה לבדוק האם קיים קשר ישיר בין אכילה מופרזת של סוכרים ושומנים בילדות לבין צריכה מופזרת של אלכוהול בגיל מבוגר יותר.

במהלך המחקר, החוקרים עקבו אחר 16 אלף משתתפים בגילאי 7-17 משמונה ארצות אירופאיות שונות. הם תשאלו את הילדים ואת הוריהם. לאחר זמן ממושך, החוקרים בדקו שוב את מרבית הנבדקים ותשאלו אותם ואת הוריהם בשנית.

הנתונים שהתקבלו נותחו, ותוצאות המחקר אכן הוכיחו את ההשערה ההתחלתית: ילדים, אשר צרכו בילדותם סוכר ושומנים ברמה מופרזת, בעתיד נטו לצריכה קבועה של אלכוהול, לעומת קבוצת הבקרה.

את ההסבר להתמכרות זו החוקרים מציעים לחפש בתוצאות מחקרים מוקדמים יותר: במחקרים שנעשו על חיות, הוכח כי צריכה של אוכל שומני וצריכה מופרזת של אלכוהול יכולים להגביר אחד את השני.

מחקר זה מוכיח את האופן השלילי שבו אכילה לא בריאה בילדות משפיעה על הבריאות בגיל מאוחר יותר. החוקרים מסכמים את מאמרם באמירה כי חייב לבצע בקרה קשוחה על ייצור ועל צריכה של מוצרי מזון כאלו, למשל ע״י העלאת המס על סוכר.

 

Ref: https://www.cambridge.org/core/journals/public-health-nutrition/article/childrens-propensity-to-consume-sugar-and-fat-predicts-regular-alcohol-consumption-in-adolescence/B738A29AEACF7915959DB8BEA1768A14

  • נכתב ע"י ד"ר אלכס אייזיקוביץ פרופ