פרופסור אייזיקוביץ אלכסנדר – מנהל רפואי

פרופסור אייזיקוביץ' אלכסנדר נולד למשפחה של חוקרים, אקדמאיים ורופאים. הוא סיים בהצטיינות את אוניברסיטת אורל לרפואה שברוסיה ואת ההתמחות בטיפול בהרעלות חריפות. לאחר עלייתו ארצה התמחה בפנימית בבתי-החולים איכילוב וקפלן. כמו-כן, עשה תת-התמחות בטיפול בסוכרת, השמנה והפרעות מטבוליות באוניברסיטת לסטר באנגליה.

בנוסף לתואר ברפואה, אוחז אייזיקוביץ גם בתואר שני בכלכלה וניהול, הוא בעל ניסיון בניהול צוות רפואי נרחב הכולל בין היתר אחיות, עובדים סוציאליים, וצוותים פרא-רפואיים, ובנוסף הוא מוסמך ובעל ניסיון במחקרים קליניים, ברפואה פנימית, בסוכרת, בהשמנה ובהפרעות מטבוליות.

ד"ר אייזיקוביץ אלכסנדר הוא מומחה מוביל בתחום הסוכרת, המקדם באופן פעיל את הקדמה והשימוש בשיטות טיפול חדשניות, ביניהן טיפול במשאבת אינסולין. הוא מעורב בתחום המחקר ומלמד צוותים רפואיים בארץ ובחו״ל על הטיפול במחלה. ד"ר אייזיקוביץ אלכסנדר משתתף פעיל במפגשים וכנסים מקצועיים, עורך ומעביר מצגות ודיונים רבים, ולוקח חלק בחינוך סטודנטים לרפואה באקדמיה.

משנת 2010 עובד ד"ר אייזיקוביץ אלכסנדר כרופא סוכרת בקופות החולים, עושה מאמצים כבירים לשיפור איכות הטיפול בקהילה, הכוללים שיפור במצב הסוכרת, לחץ הדם וסימנים של כולסטרול אצל מטופליו, זאת בנוסף לפרמטרים של רפואה מונעת, נוקט צעדים לקידום אורח חיים בריא ומודעות לסוכרת בקהילה. אשתקד לאחר עבודה מאומצת מול הנהלת קופת החולים מאוחדת, פתח את מכון ההשמנה והליפידים, כולל טיפול בסוכרת מסוג 1.

ד"ר אייזיקוביץ אלכסנדר מאמין כי סוכרת היא אינה מחלה סופנית וכי המטופלים אינם צריכים לוותר על אורח חייהם ואורכם. הוא בטוח כי במקרים מסוימים, בניגוד לאמונה הרווחת, המחלה ניתנת לטיפול וניתן לשחרר אדם מהצורך בתרופות ואף בזריקות אינסולין.